W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w Pławniowicach w dniach 15 i 16 czerwca br. zmieni się organizacja transportu na terenie gminy Rudziniec.

Pierwszy kurs w kierunku Gliwic wyjedzie o godzinie 4 z Taciszowa i pojedzie przez Bycinę, Niewiesze, Słupsko, Poniszowice, Widów, Chechło i Łany, a następnie o 4:41 włączy się na swoją rozkładową trasę na przystanku Pławniowice Kolonia.

Kursy Pętla II z Gliwic o godzinie 8:00, 12:10, 13:55, 18:10 i 20:10 realizowane będą do przystanku Pławniowice Kolonia, gdzie następować będzie przesiadka do autobusu podstawionego po drugiej stronie przejazdu, połączona z koniecznością pieszego przejścia przez torowisko.

Kursy linii łączonych z Łan każdorazowo odjeżdżać będą 8 minut wcześniej, niż zwykle (odpowiednio o 8:20, 12:30, 14:20, 18:35) i dojeżdżać aż do remontowanego przejazdu kolejowego od strony przystanku Pławniowice Las. Następnie ten sam autobus odjedzie przez Taciszów i Kleszczów do Gliwic.

Kursy powrotne linii łączonych realizowane będą w kierunku przeciwnym, niż zwykle. Tzn. od przystanku Pławniowice Kolonia autobus, który przyjechał z Gliwic kierować się będzie przez Łany, Chechło, Widów, Poniszowice, Słupsko i Niewiesze do przystanku Bycina.

Komunikacja na kierunku Taciszów – Łany będzie w tych dniach możliwa poprzez przesiadkę przy remontowanym przejeździe kolejowym.

Ostatni kurs o 22:10 pojedzie analogicznie do kursu pierwszego. Tj. od przystanku Pławniowice Kolonia pojedzie przez Łany, Chechło, Widów, Poniszowice, Słupsko, Niewiesze i Bycinę do przystanku Taciszów.

W przypadku pytań lub wątpliwości przez cały weekend czynna będzie infolinia pod numerem telefonu 608-531-075.