Ponad 50 lat temu, wybrali Siebie na dobre i na złe, obiecali sobie miłość, szacunek i to, że będą razem w zdrowiu i chorobie, bogactwie i biedzie. Dotrzymali słowa, za co zostali odznaczeni medalem.

Okazją do wspomnień był dzień 24 października 2019 r., w którym uroczyście obchodzono Złote Gody w gminie Rudziniec.

Z okazji tego imponującego jubileuszu, Aktu dekoracji medalami w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał zastępca Wójta Gminy Pan Andrzej Hosz. Zostały odznaczone 24 pary.
Medale zostały wręczone podczas spotkania Jubilatów, które odbyło się w Restauracji Leśna Perła w Rudzińcu. Podczas uroczystości swoje gratulacje, życzenia pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia Szanownym Jubilatom złożyli przedstawiciele władz samorządowych gminy Rudziniec Zastępca Wójta Gminy Pan Andrzej Hosz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Szołtysik, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Agnieszka Gruchman, proboszcz parafii w Rudzińcu
ks. Eugeniusz Sosulski, który wręczył jubilatom obraz świętej rodziny,  pracownik Urzędu Gminy Pani Monika Kania oraz sołtysi z poszczególnych miejscowości.

Życzenia również odebrały pary z dłuższym stażem małżeńskim 60 lat po ślubie (Diamentowe Gody) – 12 par oraz z 65 letnim stażem małżeńskim (Żelazne Gody) 2 pary.

Po uroczystej ceremonii oraz symbolicznej lampce szampana przy której wzniesiono toast
i odśpiewano „sto lat” wszyscy zasiedli do poczęstunku.

Spotkanie odbyło się w niezwykle sympatycznej atmosferze.  Uroczystość uświetnił zespół muzyczny.
Serdecznie gratulujemy wszystkim  Jubilatom, życzymy Im zdrowia, radości, pogody ducha i wielu lat, spędzonych razem.