Od dwóch tygodni sanepid podjął lepsza współpracę, dzięki czemu możemy więcej pacjentów przekierować  do punktów wymazowych. Musimy jednak pamiętać, ze nie każdy jest uprawniony do punktu wymazowego.
Po pierwsze sanepid zdejmuje kwarantanny po 2 wynikach ujemnych a punkt wymazowy wykonywał badania wyłącznie w 12 dniu i tego nie można było zmienić, jedynie przesuwając pacjentowi o dzień lub dwa wymaz jeżeli był drugi.
Pacjenci na kwarantannie i w izolacji podlegają innym przepisom. Obecnie przesunięto wymaz o dwa dni szybciej oraz w niektórych przypadkach wymazów się nie wykonuje. Te przepisy są nowe, w tej chwil wdrażane.
Tendencja wymazów w miejscach pobytu ma tendencję zniżkową.
Jesteśmy w stałym kontakcie z mieszkańcami, którzy są zadowoleni ponieważ to my się z nimi kontaktujemy ze względu na utrudniona dla Nich komunikacje z sanepidem.  Wykonywane wymazy naszymi siłami są znacznie tańsze bo nie kosztują 120 zła później 115zł od wymazów, my zmieściliśmy
  się w kosztach na poziomie 80 zł od wymazu.
Przedstawiamy Państwu zbiorcze zestawienie badań wykonanych przez wymazobus z podziałem na gminy a w gminach na sołectwa.
Niezależnie bardzo prosimy Państwa o pomoc w rozpropagowaniu nowych zasad wymazów poprzez punkty drive- thru co nie tylko ułatwi nam pracę ale zmniejsza nasze koszty.
Niezależnie uruchomiliśmy jako Szpital w Knurowie badania komercyjne co pozwoli na kolejne obniżenie kosztów  a tym samym zwiększenie przychodów po stronie szpitala.

 

>>tabela<<