16 maja 2015 r. o godzinie 9.00 z gliwickiego rynku wyruszy grupa miłośników zarówno dwóch kółek, jak i otaczającej nas przyrody. Rajd rowerowy „O zielony liść kasztanowca” odbędzie się już po raz ósmy. Co roku, w okresie kwitnienia kasztanowców, Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach,  Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy i Nadleśnictwo Rudziniec organizują rajd, którego trasa prowadzi alejami kasztanowymi powiatu gliwickiego.

Rajd ma na celu zwrócenie uwagi na problem ginących kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka – pasożyta tych drzew oraz popularyzację turystyki kolarskiej i dziedzictwa przyrodniczego lasów Nadleśnictwa Rudziniec wśród mieszkańców Gliwic i powiatu gliwickiego.

Impreza jest świetną okazją do miłego spędzenia czasu i poznania urokliwych miejsc w najbliższej okolicy. W tym roku meta rajdu została wyznaczona w szkółce leśnej w Rachowicach, gdzie na uczestników będą czekać konkursy, gry i zabawy i tradycyjnie już – pieczenie  własnych kiełbasek na ognisku.  Uczestnicy rajdu będą mieli możliwość posłuchania na miejscu ciekawej opowieści o lesie, jego znaczeniu w przyrodzie i życiu człowieka, którą przekaże Leśniczy Nadleśnictwa Rudziniec.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, który obowiązuje wszystkich uczestników rajdu.

Przekaż informację swoim znajomym i przyjedź rowerem 16 maja 2015r. o 9.00 na gliwicki rynek.

ZAPRASZAMY !!!

 

>>>REGULAMIN ORAZ SZCZEGÓŁOWY OPIS IMPREZY<<<