Witamy na stronie Urzędu Gminy w Rudzińcu.

W ostatni weekend w Gminie Rudziniec odbyły się Dni Sportu i Bezpieczeństwa, wydarzenie, które połączyło rekreację, edukację i integrację mieszkańców w każdym wieku.

Pierwszy dzień rozpoczął się od biegu na orientację w Łączy, a następnie na terenie Nadleśnictwa Rudziniec na uczestników czekały stoiska edukacyjne, strzelanie z łuku, wystawa historyczna, koncert muzyki myśliwskiej oraz rowerowa przejażdżka po lesie. Zwieńczeniem dnia była prelekcja o atrakcjach rudzinieckich lasów.

W niedzielę emocje przeniosły się na dwa boiska: w Rudzińcu i w Poniszowicach. Można było zobaczyć prezentację wozów bojowych jednostek OSP, wziąć udział w konkursach sportowych i treningach piłkarskich. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych: dmuchańce, konkursy i gry cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W Poniszowicach odbyły się zawody sprawnościowe, nordic walking od podstaw, rajd rowerowy na plażę oraz pokazy pływania na SUP-ie i windsurfingu. Wieczór zakończył się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wspólne świętowanie!
Szczególne podziękowania kierujemy do:
- Nadleśnictwa Rudziniec
- Klubu Sportowego „Amator” Rudziniec
- Klubu Sportowego „Naprzód” Poniszowice
- Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach
- Wód Polskich w Gliwicach
- Koła Gospodyń Wiejskich w Rudzińcu

Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie i dobrą współpracę przy organizacji wydarzenia. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania w naszej gminie!

 

 

Przewiń do góry