Serdecznie zachęcamy do udziału w Rowerowej Grze Miejskiej organizowanej 23 kwietnia 2016 r. na terenie miasta Gliwice przez Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach. Udział w grze to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu połączonego z dobrą zabawą, przyjazną rywalizacją oraz możliwością bliższego poznania ciekawych zakątków Gliwic.

"Rowerowa Gra Miejska „Gliwice 2016” to forma rekreacji i rozrywki zapewniająca dobrą zabawę i przyjazną rywalizację, wykorzystuje przestrzeń miasta do przeprowadzenia rozgrywki. Łączy ona w sobie cechy happeningów ulicznych, gier komputerowych  i harcerskich podchodów.
Celem Gry jest przybliżenie uczestnikom infrastruktury rowerowej, obiektów rekreacji, sportu i kultury Gliwic.
Gra odbędzie się 23 kwietnia /sobota/. Jest to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, co nie pozostanie bez wpływu na charakter tegorocznej zabawy. Uczestnikami Gry mogą być osoby zarówno pełnoletnie, jak i niepełnoletnie poruszające się na rowerach w 2 - 5-osobowych zespołach.
Planszą gry jest teren całego miasta. Na niej znajdują się punkty w których czekają zadania do wykonania tzw. Bazy Gry. Są one zorganizowane przez Rady Osiedlowe; Czechowic, Kopernika, Łabęd, Obrońców Pokoju, Ostropy, Trynku, Wilczego Gardła, Zatorza, 12 fili Miejskiej Biblioteki Publicznej, gliwicki MZUK na terenie OW Czechowice, Krytych pływalni; Delfin, Olimpijczyk, Mewa, kompleksu boisk „Orlik 2012” przy ul. Jasnej, Hali widowiskowo - sportowej Sośnica. Zespół Szkół Samochodowych w Gliwicach przygotował Bazę Gry na terenie miasteczka ruchu drogowego, a Stowarzyszenie EkoGim10 w Gimnazjum nr 10 przy ulicy Lipowej.
Sklep i serwis rowerowy Bike Atelier czeka z zadaniami przy ul. Dolnych Wałów.
Podstawowym narzędziem drużyn jest mapa zadaniowa, którą otrzymują na starcie. Na niej zaznaczone są  kluczowe elementy Gry takie jak; drogi rowerowe, Bazy Gry; filie MBP, obiekty sportowe, rekreacyjne itp.
Zaproszenie jest skierowane do wszystkich mieszkańców Gliwic i okolic, którzy lubią jeździć na rowerze, chętnie spędzają czas na wycieczkach w małych grupach, chcą lepiej poznać drogi rowerowe, obiekty sportowe, ofertę Miejskiej Biblioteki,. Gry i zabawy w gronie znajomych i rodziny sprawiają im radość, a przy tym komunikacja rowerowa w mieście nie jest im obojętna.
Gra ma charakter rekreacyjny, poznawczy, zabawowy, rodzinny i ekologiczny.
Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 na gliwickim Rynku, a zakończy o godz. 13.00 na terenie Giełdy Samochodowej przy ul. Kujawskiej. Tam też przewidziane są dodatkowe atrakcje dla uczestników i kibiców. Wystąpią najlepsze zespoły muzyczne Młodzieżowego Domu Kultury,  policjanci gliwickiej Komendy w atrakcyjnej formie przybliżą zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, a Straż Miejska zadba między innymi o bezpieczeństwo rowerów i przeprowadzi akcję ich znakowania. Zaplanowany jest także duży piknik z kiermaszem sprzętu rowerowego.
Udział w grze jest bezpłatny, dla zwycięskich zespołów w trzech kategoriach (open, rodzinnej i młodzieżowej) przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla wszystkich zespołów dyplomy.
Organizatorami Gry są Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy, Gliwicka Rada Rowerowa, Miasto Gliwice, Rady Osiedli, MZUK Gliwice, MBP Gliwice, Młodzieżowy Dom Kultury, Zespół Szkół Samochodowych, Szkolny Klub Ekologiczny EkoGim10.
    Jest to czwarta edycja Rowerowej Gry Miejskiej i mamy nadzieję, że będzie co najmniej równie udana jak poprzednie, a pogoda w tym dopomoże.
Regulamin Gry znaleźć można na stronie organizatora, Turystycznego Klubu Kolarskiego im. Władysława Huzy. Wszelkie aktualności na Facebooku „Rowerowa Gra Miejska Gliwice”. Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: grahuzy@gmail.com"

Witold Czempiel
Komandor Gry

 

>>> REGULAMIN ROWEROWEJ GRY MIEJSKIEJ <<<