Witamy na stronie Urzędu Gminy w Rudzińcu.

Szanowni Mieszkańcy,
mając na uwadze obecną sytuację na rynku paliw stałych oraz prace Sejmu i Senatu nad ustawą w sprawie zakupu preferencyjnego węgla (ustawa jeszcze nie obowiązuje) Gmina Rudziniec rozważa możliwość przyjęcie zadania zleconego, jakim jest dystrybucja węgla dla swoich mieszkańców. W związku z tym prosimy o udział w ankiecie, abyśmy wiedzieli, jakie jest zainteresowanie i zapotrzebowanie w tej kwestii.
Informujemy, że planowana jest sprzedaż dwóch rodzajów opału – groszku lub orzecha. Węgiel pochodzi z importu (podobno będzie posiadał odpowiednie certyfikaty).
Według projektu Ustawy
- Prawo do zakupu (w cenie maksymalnie 2000 zł za tonę) będą miały tylko osoby, które posiadają uprawnienia do dodatku węglowego
- Do zakupu preferencyjnego nie będą uprawnione osoby fizyczne ani żaden członków ich gospodarstwa domowego, które nabyły paliwo stałe na sezon grzewczy przypadający na lata 2022/2023 po cenie niższej niż 2000,00 zł brutto za tonę.
-Ostateczna ilość węgla, którą gospodarstwo domowe będzie mogło zakupić za pośrednictwem Gminy na warunkach preferencyjnych określona zostanie przez Ministra właściwego do spraw aktywów państwowych w najbliższym czasie w drodze rozporządzenia (mówi się o 1,5 tonie węgla do dnia 31 grudnia 2022r. oraz 1,5 tonie węgla od dnia 1 stycznia 2023r.

Zebrane informacje pozwolą określić skalę potrzeb gospodarstw domowych na węgiel w Gminie Rudziniec.

Ankietę można wypełnić do 25 października 2022 r. do godz. 10.00.

Link do ankiety: https://forms.gle/Ju3WMa81WTuR63nC7


 

Przewiń do góry