Szanowni podróżni.

            Z dniem 01 stycznia 2019 roku w życie miała wejść korekta rozkładu jazdy autobusów GTV BUS. Główne zmiany w rozkładzie jazdy miały polegać na wprowadzeniu dodatkowego tzw. kieszeniowego wjazdu w wybranych kursach do Tulipan Park (przystanek Brzezinka Park Logistyczny). Omawiana zmiana wymagałaby jednak przyśpieszenia odjazdów kursów autobusów z Gliwic w kierunku Rudzińca o 5 minut w kursach po g. 6.00, 14.00, 15.00, 18.00, 22.00.

            W dniu 11 grudnia 2018 roku ogłoszono wykaz zmian, które wywołały niezadowolenie części podróżnych pracujących w Gliwicach oraz młodzieży dojeżdżającej z Gliwic. W związku z powyższym po konsultacjach z firmą GTV BUS, po weryfikacji głosów stałych podróżnych zdecydowano się, aby nie zmieniać godzin odjazdów autobusów z Gliwic. W związku z powyższym, póki co odstąpiono na tę chwilę od obsługi terenu Tulipan Parku. Do tematu obsługi tego rejonu gmina Rudziniec będzie wracała przy okazji rozmów z przewoźnikiem.

            Mając na uwadze powyższe prosimy o zgłaszania od osób zainteresowanych dojazdem z terenu gminy Rudziniec do Tulipan Park wniosków na temat tego połączenia na adres slask@gtvbus.pl lub bezpośrednio do U.G. w Rudzińcu. Wnioski te w efektywny sposób pozwolą w niedalekiej przyszłości na dopasowanie transportu w ten rejon.

            Równocześnie informujemy, że:

  • dotychczasowy kurs 6.25S Ligota Łabędzka – Gliwice przez: Kleszczów – Rudno – Rudziniec – Chechło – Widów – Poniszowice – Słupsko – Niewiesze – Bycina – Pyskowice przyśpiesza się o 5 minut na g. 6.20. Autobus ten dodatkowo będzie zajeżdżał do sołectwa Niekarmia (odjazd o g. 7.09).
  • uruchamia się dodatkowy przystanek Słupsko Przedszkole NŻ dla autobusów jadących do i z Niekarmi.
  • przystanek Gliwice Strzody NŻ w kier. Rudzińca zostanie uruchomiony z dniem 01 marca 2019r. t. j. z dniem urzędowych aktualizacji rozkładów jazdy.

 

Bliższe informacje o połączeniach i rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu 608 531 075.