W związku z zagrożeniem epidemicznym dotyczącym koronawirusa i ogłoszeniu  stanu epidemii na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, w trosce o zdrowie Państwa i dzieci z dniem 24 marca 2020r. zamykam place zabaw, siłownie plenerowe, boiska sportowe znajdujące się na terenie Gminy Rudziniec oraz park w Poniszowicach.

Zamykam również parking, plażę i teren kąpieliska "Słoneczna plaża" nad Zbiornikiem Pławniowice od strony miejscowości Niewiesze.

Zarządzających w/w obiektami zobowiązuję do fizycznego zamknięcia bram, i zablokowania wjazdów oraz umieszczenie tablic ogłoszeniowych o zamknięciu.

Wszystkich mieszkańców, a szczególnie gości odwiedzających nasza gminę proszę o pozostanie w domach. Ograniczmy do niezbędnego minimum przebywanie w domkach nad zbiornikami wodnymi i polu biwakowym.

Jeżeli ktoś musi wyjść, to proszę o bezwzględne przestrzeganie zasady aby zachować odległość od innych uczestników co najmniej 2m.

To nie czas na zabawy na placach, to nie czas na rekreację w siłowniach i boiskach sportowych. To nie czas na spacery i pikniki nad zbiornikami wodnymi.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.Krzysztof Obrzut
Wójt Gminy Rudziniec